להלביש את הבית לחורף

להלביש את הבית לחורף
החושך יורד בשעה מוקדמת, הטמפרטורות צונחות – זה סימן שהחורף מתקרב. אז בדיוק כפי שעושים סדר בארון הבגדים לקראת העונה הקרירה, כך הגיעה העת לשנות אווירה גם בבית כולו.
 
חילופי עונות – זמן לריענון העיצוב והאווירה
חילופי עונות השנה מהווים זמן אידיאלי לרענן את העיצוב והאווירה של חדרי הבית. כפי שאנו מתכוננים רגשית ונפשית לימים הקצרים והאפורים של החורף הגשום, כך מומלץ להתאים גם את עיצוב הבית לאווירה הייחודית של העונה הקרה. ריענון הקו העיצובי השולט יאפשר לכם להתמודד בצורה טובה יותר גם עם ירידת הטמפרטורות וגם עם שינוי פלטת הצבעים שמזמן איתו החורף. כך תוכלו למצות את המרב מזמן ההתכרבלות הכיפית בתוך מרחב המגורים המוגן והחמים. כמה צעדים קטנים וחכמים יעזרו לכם להפוך את האווירה הקודרת משהו שמביא עמו החורף, לתחושה נעימה ומפנקת – כזו שתגרום לכם לא לזוז מהבית הכיפי שלכם, לא לעזוב אותו אפילו לרגע.
 
נעים בלב - שלבו אלמנטים בגווני צבעים חמים
כשהשמיים כהים והעננים האפורים מכסים אותם, פחות ופחות אור שמש טבעי יחדור לביתכם דרך החלונות. כדי לאזן את האווירה הכבדה שהחושך ופלטת הצבעים האפרפרה יכולים ליצור, מומלץ לשלב בבית אלמנטים עיצוביים בגוונים חמים (אדום, חום, כתום וצהוב כהה). החליפו את כיסויי הכריות בסלון, התחדשו בציור קיר חדש ומשמח, רכשו וילונות בעלי הדפס או גוון שיכניס מעט שמחה וחום אל תוך הבית. כידוע, אלוהי העיצוב נמצא בפרטים הקטנים, כך שגם נרות יפים וריחניים שתפזרו בבית ישיגו את אפקט החמימות והנועם. למי שמוכן להשקיע יותר - ניתן כמובן להתחדש בחפצי ריהוט מתאימים או להחליף את הריפוד של הכורסאות ופינת הישיבה בסלון.
 
נעים בגוף – זמן לפרוש מחדש את השטיחים
חשוב ליצור אווירה חמה ונעימה לא רק בלב ובעיניים – אלא גם בגוף. שינוי בולט ומומלץ שכדאי לערוך לקראת החורף הינו לשלוף את השטיחים שגנזתם בקיץ, ולשוב ולפרוש אותם על רצפת החדר. כך בדיוק תלבישו את הבית לחורף - השטיח יסייע לא רק בריענון המראה של החלל, אלא גם בשמירה על הטמפרטורה הרצויה ובהתמודדות של בני הבית עם הקור. אין כל ספק כי נעים יותר להתהלך יחפים על גבי שטיח מפנק ולא על רצפה קרירה. ככלל, שילוב של פריטים עשויים מבד (כרבוליות צבעוניות ונעימות, כריות נוי מעוצבות, מפות שולחן וכיו"ב) עוזר ליצור אווירה חמה ונעימה, בבית, בגוף ובנפש גם יחד.
 
מלבישים את הבית לקראת החורף וכך מתחממים, גם מבחוץ וגם מבפנים
 
 
 

תודה על פניתכם
ההודעה התקבלה במערכת,
נציג שלנו יחזור אליכם בקרוב.