עיצוב ואווירה בפינת האוכל

עיצוב ואווירה בפינת האוכל
השקעה בעיצוב פינת האוכל תאפשר לכם ליצור מרחב נעים וביתי מתאים להתכנסויות משפחתיות. איך יוצרים אווירה כזו, שמזמינה כל מי שעובר בדרך לחדר, למטבח, לסלון, להיעצר כמה דקות בפינת האוכל? ככה זה עובד...


 
פינת האוכל – המרחב בו כל המשפחה מתכנסת
פינת האוכל מהווה את אחד המרחבים המשותפים הדומיננטיים בבית. כאן, המשפחה כולה מתכנסת ליהנות יחדיו מארוחות טעימות ומרגעים של נחת. במהלך ימות השבוע אולי קשה יותר לכנס את כל בני הבית לארוחה משפחתית, אולם בסופי שבוע, ערבי חג ואירועים מיוחדים, פינת האוכל צריכה למלא את תפקידה בהצלחה. תכנון ועיצוב מושכלים של פינת האוכל יבטיחו שגם אדם יחידי שישב בה לבדו לא יחוש ניכור ובדידות. מצד שני, חשוב לאפשר למספר רב של סועדים לשבת מסביב לשולחן מבלי שאיש מהם יחוש בצפיפות. בחירה בשולחן אוכל שניתן להרחבה בעת הצורך יכולה לסייע בהשגת מטרה זו, כמו גם שילוב של שולחן אוכל מרכזי לצד שולחן צד קטן יותר.
 
יצירת אווירה ביתית בעזרת גוף תאורה מרכזי
כדי ליצור בפינת האוכל אווירה ביתית, נעימה ומזמינה, מומלץ לבחור בגוף תאורה מרכזי שיפיץ אור מרוכז בגוון חם. מכיוון שברוב המקרים פינת האוכל ממוקמת בתוך חלל גדול יחסית, כדאי לייחד מקום לגוף תאורה ייעודי על התקרה שמעל שולחן האוכל. מעבר להיבט הפונקציונלי המעורב בכך, גוף התאורה מסייע בהשלמת מראה החלל. כך למשל, נברשת גדולה בסגנון וינטג' תעניק לפינת האוכל מראה אלגנטי ומרשים, בעוד שאהיל קלוע מקש יתאים ליצירת מראה כפרי וטבעי. כך או כך, גוף התאורה המתנוסס מעל שולחן האוכל תורם רבות לאווירה הנוצרת בחלל, ולכן מומלץ בחום להשקיע בבחירתו החכמה.
 
לא רק חפצי נוי – השקיעו בפריטים שימושיים מעוצבים
בשונה ממרחבים אחרים בבית, בהם פזורים חפצי נוי שכל תכליתם הינה ליופי, הרי שבפינת האוכל ניתן בקלות לשלב פריטים שימושיים מעוצבים - כאלה שהינם גם פונקציונליים וגם אסתטיים. קערת פירות מרשימה, מחזיק מפיות בעיצוב מתוחכם, סט מודולרי של מלחייה ופלפלייה, תחתיות מעוצבות לסירים וכלים חמים, פלייסמנטים במגוון חומרים והדפסים  - כל אלה מהווים רק טעימה קטנה ממגוון הפריטים השימושיים שעשויים לתרום רבות למראה ולאווירה השורה בפינת האוכל. לפיכך, אל תתמקדו רק ברכישת חפצי אמנות ונוי כאשר אתם מתכננים את עיצוב פינת האוכל שלכם. תנו את הדעת גם לבחירת חפצים פונקציונליים מעוצבים.
 
פינת אוכל מעוצבת ובעלת מראה מזמין היא מרחב שמספק הרבה מעבר לשולחן לסעוד סביבו.
 

תודה על פניתכם
ההודעה התקבלה במערכת,
נציג שלנו יחזור אליכם בקרוב.