יוצאים למרפסת

יוצאים למרפסת – טיפים לעיצוב המרפסת
"בשנה הבאה נשב על המרפסת ונספור ציפורים נודדות" – האמנם? אם אתם שואלים את עצמכם, איך תצליחו להפוך את מרפסת ביתכם ממרחב זניח ובלתי מנוצל לפינת רוגע ואירוח נעימה ומזמינה – תמצאו את התשובה בכתבה הבאה.
 
עיצוב המרפסת – ניצול מרבי של המרחב הזמין
בתים רבים אינם עושים שימוש מושכל דיו במרחב שמספקת המרפסת הצמודה להם. מכיוון שהמרפסת חשופה לפגעי מזג האוויר, אנו נוטים להזניח אותה ולהתיר לאבק וללכלוך להצטבר בכל פינותיה. השקעה בעיצוב נכון של המרפסת תאפשר לכם להפוך אותה ממרחב נטוש ובלתי מנוצל לפינת אירוח וישיבה מזמינה, שלא תרצו לעזוב. מהרגע בו תושלם המלאכה  תוכלו להתענג על ארוחת בוקר בשמש הנעימה או ליהנות מכוס יין שמתלווה למשב רוח רענן. המרפסת תהפוך למרחב נוסף להתכנסויות משפחתיות או לאירוח של חברים, ומובטח לכם כי היא תהווה את מוקד תשומת הלב החדש של הבית.
 


הקפידו על עיצוב שמתכתב עם הסביבה
היתרון הבולט של המרפסת על פני הסלון או פינת האוכל הינו בכך שהיא ממוקמת מחוץ לבית, חשופה למזג האוויר ולנוף הנשקף ממנה. כדי לנצל את יתרונה זה, מומלץ להקפיד על עיצוב מרפסת אשר יתכתב עם הסביבה אליה היא משקיפה. כך לדוגמה, עדיף למקם את פינת הישיבה בחלק אשר משקיף אל הנוף, ולא עם הפנים אל תוך הבית. בנוסף, כדאי לשים לב כי אינכם חוסמים את הנוף או את זרימת האוויר עם הפריטים שאתם ממקמים ברחבי המרפסת (עציצים, שמשיות, מנגל וכו'). עיצוב אשר מתכתב עם הנוף והסביבה הינו עיצוב הולם ומוצלח.
 
השתמשו בפריטים ובחומרים המיועדים לחוץ
כאשר אתם משפצים או מעצבים את המרפסת שלכם, חשוב להשתמש אך ורק בפריטים ובחומרי גלם אשר מיועדים לתנאי חוץ. הצבה של חפצי ריהוט או פריטי נוי אשר אינם מיועדים לשהייה מחוץ לבית היא מתכון די בטוח לעוגמת נפש בחלוף הזמן. הצבע שדוהה, הציפוי שמתקלף, החיבורים שמחלידים – כל אלו מהווים נזקים שפגעי מזג האוויר עלולים להסב לחפצי בית המצויים במרפסת. לאור זאת, מומלץ להקפיד לרכוש בעבור המרפסת שלכם רק ריהוט ייעודי לגן ולגינה, וכן לעשות שימוש בחומרים (צבע, לכה, דבק וכו') שמותאמים לחשיפה לשמש ולגשם. כך תבטיחו כי ההשקעה בעיצוב המרפסת תמשיך להחזיר את עצמה לאורך זמן.
 
זה הזמן לצאת אל המרפסת ולהשקיע בעיצובה – רק כך תוכלו ליהנות משלל היתרונות שהיא מציעה.
 
 

תודה על פניתכם
ההודעה התקבלה במערכת,
נציג שלנו יחזור אליכם בקרוב.