העיצוב האורבני

העיצוב האורבני
מעוניינים לשוות לביתכם אווירה עדכנית, מודרנית ומתקדמת? תוכלו להזמין ולהכניס את העיר אל תוך ביתכם בעזרת רזי העיצוב האורבני. הנה כמה מהם.


 
העיצוב האורבני – מגמה בולטת בשנים האחרונות
בשנים האחרונות יותר ויותר חללים פרטיים מאמצים את עקרונות העיצוב האורבני. מדובר בקו עיצובי ששואף לתפוס את המאפיינים הייחודיים של העירוניות, התעשייתיות והמודרנה – ולהכניסם אל תוך חלל הבית. אם בעבר יכולתם למצוא מאפיינים אורבניים בעיקר במרחבי עבודה ועסקים, הרי שכעת הם הולכים ומתפשטים גם למרחבי המגורים והדיור. עיצוב אורבני מתבסס על חומרי גלם אשר מזוהים עם העיר והרחוב – בטון חשוף, אבנים, משטחי זכוכית ומתכת. בהתאם, גם הריהוט האורבני מתאפיין בקו חלק, פשוט ומודרני. השילוב של חומרי הגלם, חפצי הריהוט ופריטי הנוי והאמנות האורבניים יוצר אווירה מודרנית, עדכנית ומתקדמת – כזו שמתאימה לצעירים בגילם ולצעירים ברוחם.  
 
העירוניות שולטת - מהיסודות ועד לפרטים הקטנים
כדי ליצור את החוויה האורבנית במלואה, חשוב להקפיד למלא אחר עקרונות העיצוב האורבני הן במהלך מלאכת תכנון ועיצוב החלל, והן לאחר מכן – בעת בחירת הריהוט וחפצי הנוי. כך למשל, שילוב של חללים פתוחים ורחבי ידיים בתכנון המרחב יספק עבורכם בסיס נהדר להתחיל ממנו, שכן המראה הפתוח מהווה סממן אופייני בולט למראה העירוני. כך גם לגבי קירות בעלי גימור עם ניחוח תעשייתי, דוגמת בטון חשוף או לבנים בגוונים כהים. כדי להשלים את המראה האורבני, אל היסודות הללו יוכלו להצטרף פריטי ריהוט וחפצי נוי שתואמים קו זה – מערכות ישיבה בעיצוב חדשני, חפצים בצבעי היסוד או בסרגל השחור-לבן, יצירות של אמנות מודרנית וכדומה.
 
איך לא ליפול בטעות לאווירה קרה ומנוכרת
לא משנה באיזה סגנון עיצובי בחרתם עבור הבית שלכם – תמיד חשוב להקפיד על איזון נכון של האלמנטים העיצוביים הרלוונטיים. רק כך תוכלו לוודא כי אכן תשיגו את האווירה בה אתם מעוניינים, מבלי להגיע חלילה להקצנה או להגזמה שלה. עיצוב פנים אורבני מוקצן עלול לרמוס את האווירה הביתית והנעימה, ולשוות לחללי המגורים השונים מראה קר ומנוכר. כדי להימנע מתוצאה כזו, מומלץ לשלב בכל חלל מספר אלמנטים בעלי מראה רך, עדין וחמים. כך למשל, שילוב של כריות נוי או פריטים אחרים עשויים מבד יכול להקנות לחדר המגורים המודרני מראה נעים ומזמין. בדומה, גם ריהוט וחפצי נוי מעץ טבעי יכולים לאזן את המראה הנוקשה שיוצרים יתר חומרי הגלם שעליהם מתבסס הקו האורבני.
בשורה התחתונה, אם העיר הגדולה מרגשת ומלהיבה אתכם, תוכלו להכניס אותה בצורה מעודנת ומסוגננת אל תוך מרחב המגורים שלכם, וליהנות בלי הפסקה.
 

תודה על פניתכם
ההודעה התקבלה במערכת,
נציג שלנו יחזור אליכם בקרוב.