איך מעצבים בית חדש

איך מעצבים בית חדש
עומדים בפני המשימה המרגשת של עיצוב בית חדש? ריכזנו עבורכם שלושה שלבים ראשוניים מהם מומלץ להתחיל.
 
מחפשים השראה ונותנים לדמיון להשתולל
עיצוב בית חדש הוא בדיוק המקום בו תוכלו לתת דרור לדמיון, ולאפשר לחלומות להתהוות אט אט ולהפוך למציאות. גם אם ברור לנו מה הכיוון העיצובי הרצוי מבחינתנו (עיצוב אורבני, עיצוב כפרי ורומנטי, עיצוב במראה וינטאג' וכדומה) – לא תמיד קל לעשות את החיבור בין חזון ומציאות. צעד מומלץ ראשון הינו לחפש השראה בכיוונים העיצוביים שתואמים את הטעם שלכם. שוטטו באתרי אינטרנט מובילים בתחום, חפשו בלוגים עדכניים שמציגים הסברים והדגמות, צאו לסיבוב בחנויות לריהוט ולעיצוב הבית – כל אלה יוכלו לספק לכם השראה ורעיונות לגיבוש העיצוב עליו אתם חולמים.


 
מתחברים למציאות – מגבלות החלל והתקציב
לאחר שהתחלתם לגבש מושג כללי לגבי המראה הרצוי ומאפייניו - זה הזמן להתחבר למציאות ולהכיר במגבלות שהיא מציבה בפניכם. ייתכן למשל שהפנטזיה העיצובית שלכם כוללת פריטי ריהוט מאסיביים מעץ מלא וכהה, אולם חדר השינה שלכם ממוקם בחלל יחסית קטן וצפוף. זוהי דוגמה למקרה בו כדאי להתאים את החלום אל מגבלות החלל, ולא ללכת בעיוורון אחר חלום עיצובי מנותק מהמציאות, שלא יצליח להתרומם לכדי יצירת המראה הרצוי. באופן דומה, גם התקציב העומד לרשותכם לטובת המשימה מגביל את הבחירות העיצוביות האפשריות. חשוב להגדיר את התקציב מבעוד מועד, ולנסות להפיק ממנו את המיטב, אחרת אתם עלולים למצוא את עצמכם עם חדר אמבטיה מעוצב לעילא ולעילא, אך ללא כסף זמין לעיצוב יתר החדרים בבית.
 
מרגישים אבודים? היעזרו בשירותיו של מעצב פנים
משימת עיצוב הבית לא בהכרח מתאימה לכל אחד. חלקנו לא מרגישים מספיק בנוח עם החוש האסתטי או הטעם שלנו, ומעוניינים לקבל חוות דעת מקצועית. גם אלה מאיתנו שבטוחים בטעמם האישי, לא תמיד יכולים לחזות מראש איך פריטי הריהוט והעיצוב ישתלבו יחד, והם נדרשים לעין של מומחה. ויש גם כאלה שפשוט אינם יודעים איך לממש את הבחירות העיצוביות שלהם במסגרת המגבלות התקציביות שהציבו לעצמם.
אם גם אתם מרגישים מעט אבודים בין שלבי המשימה או מבולבלים ממגוון האפשרויות הרחב – אל חשש, בדיוק לשם כך נועדו שירותיו של מעצב הפנים. מעצב פנים מקצועי ומוצלח יוכל לעזור לכם לעשות סדר בדברים, ולהוציא לפועל את המחשבות והרצונות שלא ידעתם כיצד לממש. את הדוגמאות שמצאתם בסבב ההשראה הראשוני שלכם תוכלו לחלוק עם אותו בעל מקצוע, וכך להבטיח שהוא אכן מבין לאיזה מראה ואווירה אתם חותרים.
 
צעד אחר צעד, בחכמה ובזהירות, תוכלו לעצב סוף סוף את בית החלומות שלכם. 

תודה על פניתכם
ההודעה התקבלה במערכת,
נציג שלנו יחזור אליכם בקרוב.