סיאם רהיטים
תאורה שמשנה עולמות

תאורה שמשנה עולמות
סיימתם לרהט את החדר? בחרתם את כל פריטי האמנות בהם חשקה נפשכם? חשוב לא לשכוח את הטאץ' ההכרחי האחרון – אביזרי התאורה שמאפשרים לקסם להתרחש.  
 
תאורה פונקציונלית ותאורת אווירה – שני עולמות נפרדים
בין הפריטים החשובים והמשמעותיים ביותר בכל חלל מגורים נמנים גופי התאורה. כדי להבטיח שימוש נכון בהם, יש להפריד בין שני התפקידים המרכזיים שהם ממלאים בחיינו ובחדרי ביתנו – תפקיד שימושי לעומת תפקיד עיצובי. בכל חדר חשוב למקם לפחות מנורה אחת בעלת תכלית שימושית – כזו שמסוגלת להפיץ מספיק אור בחלל כולו גם בשעות החשיכה. לצידה, כמובן שיש להציב מנורות פונקציונליות נוספות, כדוגמת מנורת קריאה או מנורת עבודה. הבעיה היא, שאנשים רבים עוצרים בשלב השימושי, ואינם טורחים להקדיש מחשבה לקבוצה השנייה של גופי התאורה – מנורות שתכליתן להוסיף אווירה וגוון ייחודי למרחב.


 
איך הופכים את האור לחלק מהאלמנטים העיצוביים בבית?
שימוש נכון בגופי תאורה עיצוביים יכול לשדרג במידה רבה את הקו העיצובי של החלל כולו. אחת האפשרויות הנפוצות בתחום זה הינה להשתמש במנורות כדי להאיר חפצי אמנות ונוי שבחרתם להציג לראווה. תוכלו למקם מנורות ספוט קטנות בחלקה העליון של ויטרינה או בחלקו התחתון של מדף, וכך להדגיש את הפריטים האמנותיים הממוקמים מתחת להם. כמובן שחשוב לשים לב מהו סוג המנורה המתאים לכל גוף תאורה, וכן להבחין בין אור צהוב ואור לבן אשר משרים אווירה שונה בתכלית. לרוב מקובל להשתמש באור צהבהב ליצירה מראה רך ועוטף, ובאור לבן בחללים בהם נדרשת תאורה ישירה וחזקה (מטבח, חדר שירותים).


 
מגוונים במיקום גופי התאורה בחלל
בעת תכנון התאורה בחללי הבית השונים, מומלץ שלא להסתפק רק באביזרי תאורה עיליים המקובעים בתקרה. תאורה עילית יכולה להתאים כאמצעי התאורה הבסיסי בכל חדר, אולם כדי לפזר נגיעות עיצוביות או פונקציונליות נוספות מומלץ ליצור זוויות תאורה נוספות. כך למשל, בפינות החדר ניתן להציב מנורה גבוהה עומדת, שמפתח התאורה שלה מאיר כלפי מעלה. מנורות שכאלה מקנות לחלל תאורה רכה ועקיפה, להבדיל מתאורה עילית ישירה. אביזרי תאורה נוספים יכולים להיות ממוקמים על פריטי הריהוט עצמם, כמו למשל מנורה בעלת מראה אינטימי ורך לשידה הסמוכה למיטה, או מנורה מתכוונת עם אור חזק על שולחן העבודה.  
זכרו, תאורה היא השראה.
 

תודה על פניתכם
ההודעה התקבלה במערכת,
נציג שלנו יחזור אליכם בקרוב.