סיאם רהיטים
כיצד בוחרים אומנות לבית?

טיפים לבחירת אמנות לבית
איך תבחרו לביתכם פריטי אמנות באופן שייצר את ההרמוניה המוצלחת ביותר? למרות שמדובר בנושא לכמה דוקטורטים בעיצוב, אספנו מספר טיפים בהם תוכלו להיעזר.
 
אמנות המשתלבת במרחב – התאימו את הפריט לחלל
שילוב פריטי אמנות בחלל המגורים איננו משימה קלה כלל ועיקר. לא כל פריט אמנות איכותי ונחשב כשלעצמו יכול להשתלב כאלמנט עיצובי בחדרים השונים המשמשים אותנו בחיי היום יום (האם הייתם תולים ציור עירום בחדר האוכל?). לפיכך, הטיפ הראשון ואולי החשוב ביותר לבחירת פריטי אמנות לבית בצורה חכמה הינו – עשו זאת תוך התחשבות מלאה במאפייני החלל. מעבר למאפיינים הפיזיים של המרחב (חלל גדול או קטן, גובה הקירות, פיזור הרהיטים בחדר) כמובן שיש להתאים את פריטי האמנות אל הקו העיצובי השולט בחדר. כך לדוגמה, תוכלו להיוועץ במעצב פנים, שיסייע לכם לתרגם את הטעם האישי שלכם ביצירות אמנות אל תמונות המתאימות לתלייה על קירות ביתכם.


 
לא מעמיסים על העין – יחדו לכל פריט "במה" משלו
מן הסתם אינכם מעוניינים למצוא את עצמכם משתרעים על הספה בסלון שכל קירותיו מעוטרים בהדפסי ענק מודרניים או ברפליקות של ציורים אימפרסיוניסטיים. לפיכך, חשוב להקדיש לכל פריט אמנות את מקום התצוגה הראוי לו. זכרו – חלל המגורים שלכם איננו מוזיאון, והצגה מופרזת של פריטי אמנות באותו מרחב עלולה ליצור אווירה צפופה ודחוסה שמעייפת את העין. תוכלו להתחיל בקטן, מציור או הדפס יחיד שתואם את הקו העיצובי בחדר, ולאט לאט להמשיך ולרכוש יצירות נוספות, שישתלבו בהרמוניה עם הקיים.  

 
לא רק אמנות דו ממדית – חשבו מחוץ לקירות
בחירת פריטי אמנות לבית אמורה להיות תהליך מחשבתי מגוון ויצירתי, וככזה – ראוי שיתבצע תוך חשיבה מחוץ לקופסה. יצירתיות בתחום עיצוב הבית יכולה לבוא לידי ביטוי בבחירת פריטי אמנות שאינם רק תמונות או הדפסים דו ממדיים לעיטור הקירות. כך למשל, תוכלו לשלב בעיצוב החללים השונים גם פסלים תלת ממדיים בגדלים משתנים. פסל, מעצם היותו אובייקט תלת ממדי התופס מקום במרחב, ודאי ימשוך את תשומת הלב של המתבונן בו. כדי לא להעמיס יתר על המידה על חלל המגורים שלכם, מומלץ לבחור בפסלים במידות צנועות יחסית, או לייחד לפסלים הגדולים מקום תצוגה ייעודי מראש. גם כשמדובר בפריטי אמנות תלת ממדיים חשוב כמובן להתאים את הפריט למרחב. בהתאם לכך, מן הראוי לבחור בפסלים מחומרים אשר תואמים את הקו העיצובי באותו חלל. חשבו לדוגמה על האפקט השונה שמייצר פסל שיש לעומת פסל עשוי מתכת...
ומעל הכול, עצבו באהבה, בהתלהבות ובתשוקהזה הטיפ שעובד תמיד. 
 

תודה על פניתכם
ההודעה התקבלה במערכת,
נציג שלנו יחזור אליכם בקרוב.