סיאם רהיטים
צבעים יוצרים אווירה

צבעים יוצרים אווירה
 
אנשים רבים שואלים את עצמם, כיצד לעשות שימוש מושכל בפלטת הצבעים ולהפוך את הצבע לחלק אינטגרלי מעיצוב החלל? יש תשובות....

לא מתפרעים – כך נמנעים מטעויות של מתחילים
אחד המרכיבים המרכזיים ביותר בעיצוב הבית והמרחב הינו שימוש נכון והרמוני בצבעוניות. על מנת  ליצור מראה מעוצב ואלגנטי, חשוב שלא להשתלח עם פלטת הצבעים המובילה בכל חלל נתון. בין הטעויות הנפוצות שמבצעים אנשים שאינם מורגלים בעיצוב פנים, תוכלו למצוא:
  • שילוב של קשת צבעים רחבה מדי (ככלל, שניים עד שלושה צבעים מובילים זהו הגבול העליון בכל חלל).
  • צבעוניות חזקה ובולטת מדי שמעייפת את העין.
  • שילוב של משטחי צבעים מנוגדים, כאלה שאינם עושים חסד האחד עם השני.
טעויות צבע כאלה ואחרות עלולות ליצור עומס ויזואלי על המתבונן, ובכך לפגוע במראה ובאווירה שאתם מעוניינים לייצר בחלל.
 
השלב הראשון – בחירת הצבעים המובילים
כאמור, מומלץ לבחור כשני צבעים מובילים עבור כל חלל. יוצאי הדופן הינם כמובן הצבע השחור והצבע הלבן, בהם ניתן לשלב נגיעות של צבע שלישי נוסף (אדום, כחול, כתום – בהתאם לנטיית ליבכם). כמובן שניתן לבחור צבעים מובילים שונים לחללים שונים, וכך לעצב את חדר האמבטיה בגוונים קרים של כחול ירקרק, ולעומת זאת את הסלון בצבעים חמים ומלטפים. הצבעים המובילים ילוו אתכם לכל אורך עיצוב המרחב, ועליהם לקבל ביטוי בבחירת כל פריט ופריט. כך לדוגמה, ההכרעה בהתלבטות בנוגע לגוון שולחן האוכל יכולה להתבסס בדיוק על כך – שולחן כהה מעץ טיק יתאים לחלל בו שולטים צבעים חמים, בעוד ששולחן בציפוי אפור יתאים לחלל בו שולטת דווקא הפלטה הקרה. 

 

משחקים עיצוביים – גוונים, טקסטורות והדפסים
שימוש נכון בפלטת הצבעים מאפשר לבצע עמה משחקים עיצוביים מעניינים ויצירתיים. כך למשל, תוכלו להציג בחדר המגורים תמונה ממוסגרת גדולה, אשר מתכתבת בצבעיה השולטים עם הגוון של פריטי הריהוט בחלל. בנוסף, ניתן ומומלץ לשחק עם פריטים בגוונים שונים של הצבע המוביל, ולא להישאר מקובעים רק על גוון מרכזי אחד (אדום בהיר לצד בורדו, תכלת לצד כחול נייבי). לבסוף, בחירת חפצים ופריטים בגוון דומה אך עם טקסטורות שונות, תורמת ליצירת חיבור והרמוניה מבלי ליצור תחושה עמוסה מדי באותו חלל.
שימוש נכון ויצירתי בצבעים מאפשר לכם ליצור את האווירה המושלמת עבורכם.
 

תודה על פניתכם
ההודעה התקבלה במערכת,
נציג שלנו יחזור אליכם בקרוב.