דבר אליי בשטיחים

דבר אליי בשטיחים
טיפים לבחירת שטיח
כשמשהו חסר לכם בעין ואתם מבינים שזה שטיח... כי אין כמו שילוב של שטיח רצפה איכותי להשלמת הקונספט העיצובי בבית. ועכשיו לשיעור החשוב מכל - איך בוחרים את האחד והיחיד? קראו וצאו לחפש אותו...
 


השטיח שוזר את כל פריטי החדר האחד בשני
אחד הפריטים החשובים ביותר להשלמת עיצוב החלל הינו כמובן שטיח הרצפה. מכיוון שהשטיח פרוש מתחת למספר רהיטים, הרי שהוא אחראי ליצור ביניהם חיבור ויזואלי, ובכך הוא מצליח להפוך את הפריטים הפזורים בחדר למקשה הוליסטית אחת. בחירה נבונה של שטיח בעיצוב מתאים יכולה לעשות את ההבדל בין עיצוב חלל שנדמה כחובבני ובין עיצוב שמותיר רושם מקצועי ומדויק. מכיוון שרכישת שטיח איכותי כרוכה בהוצאה בהתאם, ומכיוון שמדובר בפריט עיצובי שנועד ללוות אתכם לאורך שנים - חשוב להשקיע בבחירה נבונה של דגם השטיח שברצונכם לרכוש.
 
כיצד לבחור דוגמה או שילוב צבעים לשטיח?
מכיוון ששטיחים מכסים חלק נכבד מרצפת החלל, הרי ששילובי הצבעים והדוגמאות שלהם תופסים במהרה את העין. כדי לא ליצור עומס ויזואלי, מומלץ להקפיד לבחור בשטיח בעל דוגמה וצבעים שיאזנו את יתר הרהיטים והפריטים בחדר. אם מדובר בחדר המעוצב בשניים –שלושה גוונים שקטים (על טהרת השחור והלבן למשל) – תוכלו "להתפרע" בבחירת שטיח צבעוני  עם הדפס פרחוני או גיאומטרי, שיכניס חיים ועניין לחלל. לעומת זאת, אם מדובר בחדר עמוס פריטים צבעוניים בעלי נוכחות בולטת, עדיף לבחור בשטיח עם דוגמה "רגועה" וגוונים מונוכרומטיים. ועוד פרט שחשוב לזכור - ככל שמידות השטיח גדולות יותר, כך השפעתו על החדר תהיה דומיננטית יותר, לפיכך מן הראוי גם להקדיש יותר מחשבה לאופיו, הדפסיו וצבעיו.
 
לא רק ההדפס או הצבע – שימו לב גם לחומר הגלם
כדי לבחור את השטיח המתאים לכל חלל במרחב, חשוב לשים לב לא רק להדפס, לדוגמה או לצבע של דגם השטיח, אלא גם לחומר הגלם והמרקם ממנו הוא עשוי. מגוון החומרים המשמשים לייצור שטיחים הולך ומתרחב עם השנים, כך שמלאכת הבחירה הופכת למורכבת ומבלבלת יותר לעיתים. שימו לב – עבור חדר עמוס ברהיטים מומלץ לבחור שטיח אשר ארוג באריגה צפופה ודקה, ובכך תימנעו מלהעמיס עוד ועוד על המראה הכללי. לחדר יותר מינימליסטי בריהוט ניתן להתאים שטיח באריגה גסה וטבעית יותר, שיוסיף נפח. לחדר השינה עדיף לבחור בשטיח בעל מרקם מלטף ועדין, כזה שיהיה נעים להלך עליו יחפים בדרך למיטה. גם בחדרי השירותים, המקלחת והמטבח ניתן לשלב שטיחים, אולם מומלץ כי אלו יהיו עשויים מחומר עמיד למים כדוגמת שטיחי גומי או PVC עם הדפס יפה.   
 
שלבו בכל חלל שטיח נעים עם דוגמה מרהיבה – להוסיף יופי ולפנק את כל החושים.  

תודה על פניתכם
ההודעה התקבלה במערכת,
נציג שלנו יחזור אליכם בקרוב.