כיצד ספות שזלונג משתלבות בסלון מעוצב

השזלונג אמנם נראה לנו כטרנד לוהט שכבש אותנו בשנים האחרונות, אך למעשה את הספות המוארכות והמפנקות האלו ניתן היה לפגוש גם במאות הקודמות. ספות שזלונג מפוארות נראו גם במאה השמונה עשרה או התשע עשרה, ואפילו בציורים של רומא העתיקה ששרדו עוד מהמאה הרביעית. מקור השם "שזלונג" בצרפתית (Chaise longue) ופירושו כיסא ארוך, והוא תמיד מספק נוחות, פינוק ומראה מעוצב לכל חלל.

עצמאי או אינטגרטיבי


השזלונג העצמאי כשמו כן הוא, עומד בפני עצמו בסלון ככורסא מאורכת המאפשרת שכיבה נינוחה, ואילו האינטגרטיבי מחובר למערכת הישיבה הסלונית, בדרך כלל באחד הצדדים כהשתלבות בספת ריש מעוצבת. בשלבים של עיצוב הסלון חשוב לקחת בחשבון את גודלו של החלל ואת מספר המקומות הישיבה הנדרשים ובהתאם לכך לבחור את הריהוט המתאים, כשספת ריש בדרך כלל יוצרת ניצול מקסימלי של החלל. 

ספות שזלונג: בד או עור


שזלונג יכול להגיע בכל סוג של ריפוד, בד או עור, בהתאם לטעמכם ולסגנון בו אתם רוצים לעצב את הסלון שלכם. העור יוצר בדרך כלל מראה הדור ואלגנטי יותר, אך יש האומרים מעט מנוכר וקריר. מצד שני העור כחומר גלם טומן בחובו יתרונות עצומים כמו עמידות וחוזק גבוהים ביותר הנשארים במצב מעולה לאורך שנים רבות.
ריפוד הבד יכול ליצור מגוון רחב של סגנונות, בשל האפשרות לשחק באופן חופשי יותר עם הטקסטורות והגוונים השונים. הבד משדר חמימות נעימה וביתית, ועל ידי עיצוב טקסטיל, ניתן להגיע למראה מעניין ונועז. לדוגמה שזלונג עצמאי המרופד בריפוד נועז יכניס המון עניין וחיות גם לסלון שמעוצב באופן כללי בסגנון סולידי ומאופק. זו יכולה להיות שבירה מעניינת גם בסגנון העיצוב המודרני הנוטה לגוונים מאוד מונוכרומטיים ולמראה נקי ומוקפד. 

אז איך מחליטים


כמו שתוכלו לראות אצלנו בסיאם, מבחר פרטי הריהוט המיוחדים מלוקטים ונוצרים בהשראת סגנונות מופלאים מרחבי העולם כולו, ומתחברים יחד ליצירות מופלאות. אך אם אתם עדיין לא בטוחים כיצד ליצור בין הפרטים השונים כמו ספות שזלונג ועוד את המראה ההרמוני והמושלם, המתאים בדיוק לטעמכם ולמבנה הסלון והבית שלכם, יועצי העיצוב שלנו תמיד ישמחו לעזור לכם.
תודה על פניתכם
ההודעה התקבלה במערכת,
נציג שלנו יחזור אליכם בקרוב.