גופי תאורה מיוחדים | סיאם רהיטים
להאיר את הבית: גופי תאורה מיוחדים

תכנון נכון של תאורת הבית או בית העסק על ידי גופי תאורה מיוחדים, הוא תחום חשוב ביותר בעיצוב החלל. לפני הכול, תאורה נכונה ובעוצמה הדרושה היא הכרחית על מנת לאפשר תפקוד בריא ומאוזן ברמה הפיסית והרגשית. חלל חשוך או לא מואר דיו, אינו מאפשר בתוכו חיים והתנהלות בריאה ותקינה. בנוסף לכך, סוג התאורה משליך על אופיו של החלל, ויוצר אווירה ביתית וחמימה, קצבית ותוססת או רומנטית ומקרבת. הכול בהתאם לאופי המקום והסגנון שנרצה ליצוא שם. לפניכם אוסף עצות ממעצבי סיאם המוכשרים.

גופי תאורה מיוחדים מכל הסוגים


ככלל, גופי תאורה נחלקים למספר סוגים עיקריים: גופי תאורה עומדים, גופי תאורה תלויים, גופי תאורה נסתרים, צמודי תקרה ושקועי תקרה או קיר. תכנון תאורה מושכל ישלב בחכמה בין גופי התאורה השונים בהתאם לאפקט שנרצה להשיג בחלל.
את עוצמת האור הדרושה נוכל להשיג בעזרת גופי תאורה שקועים או נסתרים, איתם גם נוכל ליצור בחלל תחושת עומק ומרחב. את הנוכחות העיצובית המיוחדת ניתן להשיג באמצעות גופים מעוצבים, מיוחדים, מאסיביים ובעלי נוכחות. לדוגמה שנדלירים מעוצבים שנמקם במיקומי מפתח כמו פינת האוכל או באזור מרכזי בסלון.

תכנון גינה ונוף


כמובן שגם בתכנון הגינה, לגופי התאורה ישנה השפעה מכרעת. וכמו בכל תחום העיצוב יש לכך שני היבטים מקבילים – אסתטי ופונקציונאלי. בהיבט הפונקציונאלי כמובן שתכנון תאורה נכון בעוצמה מספקת יאפשר שימוש איכותי בחלל הפתוח בשעות הלילה, ועיצוב ייחודי תוך שילוב גופי תאורה מעוצבים במקומות הנכונים, ייצור בשעות היום והלילה מראה נפלא של גן מרהיב, מעודן ואלגנטי, שונה מאוד מעוד גינה רגילה.

תכנון תאורה בחדרי הבית השונים


בסלון כחלל המרכזי בבית, נרצה למקם גופי תאורה מיוחדים שיאפשרו התנהלות ערה, שיחה ואינטראקציות חברתיות נעימות בין בני הבית וגם עם האורחים. מצד שני נאפשר גם  תאורה רכה ושקטה יותר למצבים של מנוחה ואף נמנום קל. לכן חשוב לשלב בין מספר גופי תאורה שיאפשרו משחק שכזה. בדומה לכך גם בחדר השינה נרצה ליצור תאורה המשרה אווירה רומנטית, לצד גופי תאורה שימוקמו בצדי המיטה ויאפשרו קריאה במהלך שעות החשיכה, וגם תאורה נוחה לאיפור והתארגנות ליד שידת האיפור. 
 
תודה על פניתכם
ההודעה התקבלה במערכת,
נציג שלנו יחזור אליכם בקרוב.