עיצוב בחדר השינה

חשיבות העיצוב בחדר השינה
 
אינטימיות, רוגע ושינה שלווה – כל אלו תלויים בעיצוב נכון ונעים של חדר השינה. כיצד לעשות זאת אתם שואלים? הטיפים העיקריים כאן לפניכם.
 
חדר השינה – הממלכה הפרטית שלכם
מכל החללים בבית, חדר השינה הינו הממלכה הפרטית ביותר. זוהי חלקת אלוהים הקטנה שלכם, בה אינכם נדרשים להרשים אף אורח או קרוב משפחה. כאן תוכלו להפליג בחופשיות מוחלטת אחר נטיות הלב העיצוביות שלכם. אל תטעו לרגע, אין זה אומר שמותר לזלזל חלילה בעיצוב חדר השינה או לזנוח את מראהו המוקפד והמרשים, אלא שניתן לתת יותר דרור לחופש המחשבה והיצירתיות שלכם. מעבר לפריטי הריהוט ההכרחיים, כדאי לחשוב כיצד לשלב בחדר מספר פריטים אישיים שישמחו את ליבכם. תמונות ממוסגרות של בני המשפחה? מדף ועליו מספר מזכרות שקיבלתם בירושה מסבא וסבתא? מומלץ לא להפריז עם הנוסטלגיה, ועם זאת בהחלט ניתן לתת מקום למעט גוון אישי, שיעשה לכם טוב על הלב בעת שהותכם בחדרכם הפרטי.
 

תמציתיות – מתמקדים בפריטי הריהוט ההכרחיים
מכיוון שלחדר השינה ישנה תכלית מרכזית אחת, אין כל סיבה להעמיס עליו בפריטי ריהוט רבים ומיותרים. מן הסתם אינכם מתכוונים לארח כאן חברים ומכרים או לחילופין לאפשר לילדיכם לפרוש דרך קבע את כל הצעצועים שלהם על רצפת חדרכם. כדי להבטיח שהחדר ישמור על הייעוד המרכזי שלו, דהיינו - לאפשר לכם מנוחה ורוגע, חשוב לשמור עליו נקי, מסודר ואסתטי. הבחירה המשמעותית ביותר מבחינת ריהוט הינה לרוב המיטה, וכאן מומלץ לשים לב לעיצוב החלקים הנותרים בולטים לעין גם לאחר הכנסת המזרון (ראש המיטה ורגליה). מעבר לכך, שתי שידות לילה מעוצבות, ארון בגדים עם חלוקה מוצלחת, מראה מעוצבת – והנה, כבר יש לכם בסיס נפלא. אם חשקה נפשכם בתמונה על הקיר, דאגו לבחור כזאת שתשתלב בהרמוניה עם שאר פריטי הריהוט.
 
ויהי חושך – מקפידים על פתרונות הצללה יעילים
חדר השינה שונה מהותית מיתר חדרי הבית בהיבט עיקרי אחד – מרבית השהייה בו מתרחשת בעיניים עצומות. אתם נכנסים למיטה, קוראים מעט או צופים בטלוויזיה, עוצמים עיניים, ומבקשים להירדם בקלות, ולתת לגופכם מרגוע ומנוחה לאחר יום ארוך ומלא פעילויות. כדי לאפשר לגופכם ולראשכם לצלול אל מחוזות השלווה, חשוב להקפיד על פתרונות הצללה והחשכה יעילים בחדר השינה. חושך מלא ומוחלט מסייע לגוף להתחיל להרדים את עצמו, ומאיץ את בוא השינה המרגיעה. פתרונות עיצוביים בהקשר זה יכולים להיות תריסים או וילונות חוסמי אור. וילונות מוסיפים חמימות ואינטימיות בחדר השינה. כדאי כמובן לשלב גם אביזרי תאורה קטנים וממוקדים. המעבר ממנורה עילית שופעת אור אל מנורת לילה קטנה המפיצה אור רך, מאפשר לקדם את בוא השינה הטובה.
 
עיצוב נכון של חדר השינה יבטיח לכם שינה מתוקה וחלומות פז. 

תודה על פניתכם
ההודעה התקבלה במערכת,
נציג שלנו יחזור אליכם בקרוב.