חדרי שינה מודרניים: קווים לדמותם | סיאם - רהיטים מעוצבים
חדרי שינה מודרניים: קווים לדמותם

מעוניינים לבצע בבית רמונט כללי? עומדים לעבור לדירה חדשה? ומתלבטים בנוגע לסגנון העיצובי של הבית בכלל וחדרי השינה בפרט? בשנים האחרונות ניכרת מגמה שבה חדרי השינה הישנים מתחדשים וזוכים למתיחת פנים. 

הסגנון הכפרי משתנה לסגנון עיצובי מודרני ונקי יותר, תוך הקפדה על מינון נכון בין פונקציונליות ופרקטיות לבין אלמנטים המשרים אווירה נינוחה ומרגיעה, אך בו זמנית מותירים גם מקום לביטוי אישי וייחודי. 

אנשי הצוות המקצועי מבית חברת סיאם מציינים שהמושג "עיצוב מודרני" מהווה קונספט נרחב, כך שניתן להובילו לאינספור כיוונים שונים בהתאם לטעמיו, רצונותיו, צרכיו ומאווייו של הלקוח. עם זאת, מתאפיין סגנון עיצובם של חדרי שינה מודרניים בכמה אלמנטים בולטים.

"פחות זה יותר"

ניתן למנות כמה עקרונות בעיצוב חדרי שינה מודרניים, שאחד המרכזיים שבהם הוא שמירה על קונספט עיצובי נקי ומינימליסטי, מרחב מואר ופתוח והימנעות מהעמסת יתר של החלל בפריטי ריהוט רבים מדי. 

בהקשר זה, מומלץ להיצמד למוטו "פחות זה יותר" ולהיפטר מכל פריטי הריהוט, הקישוטים וחפצי נוי שאין להם שימוש פונקציונלי, תוך הקפדה על ניקיון צורני ואחידות ויזואלית שמדברת באותה השפה. 

היבט נוסף נוגע לתכנון נכון של החלל ומיקום פריטי הריהוט. בין אם מדובר בחדרי שינה מודרניים, כפריים, קלאסיים או אקלקטיים, שהרי כל חדר שינה אמור לכלול מיטה, ארון בגדים, שידות, כורסה או כיסא וכן הלאה. עם זאת, חשוב ליצור חלל הרמוני, עם מרחב תנועה ושנעים ונוח לשהות בו. 

הוספת חומרים וגוונים חמים לאיזון הקו הנקי הדומיננטי 

בתהליך העיצוב של חדרי שינה מודרניים חשוב להטיב לבחור ולשלב באופן מדויק בין חומרים וצבעים, תוך הקדשת תשומת לב רבה לנושא התאורה, הן מההיבט פרקטי והן לצורך הדגשת הסגנון העיצובי. בעיצוב המודרני נהוג על פי רוב לעשות שימוש בגופי תאורה צמודי קיר או שקועים שמתמזגים בחלל. 

סגנון מודרני אמתי מתאפיין בנראות מינימליסטית מרשימה בגוונים ניטרליים של לבן וקרם, או לחלופין כאלו שמתאפיינים בניגודיות בולטת כמו שחור ולבן, זאת במטרה להשרות לחלל אווירה שלווה ורוגעת. 

ואולם, כדי להימנע מתחושה של ריקנות, קרירות וניכור, חשוב בתוך מסגרת זו להוסיף חומרים וגוונים חמים לצורך איזון הקו הנקי הדומיננטי ויצירת תחושה ביתית ונעימה. כך לדוגמה ניתן לשלב בחלל המודרני ריצוף או חיפוי מחומרים טבעיים, מה שיהפוך אותו לעשיר וחמים.
תודה על פניתכם
ההודעה התקבלה במערכת,
נציג שלנו יחזור אליכם בקרוב.