מגדל SBF

האדריכל האוסטרי הנס הוליין השלים לאחרונה את תכנון גורד השחקים הקונספטואלי SBF, בעיר שנג`ן שבסין. הוליין בן ה-76, זוכה פרס פריצקר לשנת 1985, נחשב לאחד מחלוצי הזרם הפוסטמודרני באדריכלות ומזוהה בביקורתו רבת השנים כנגד המודרניזם הפונקציונאלי.


    

ב- 2009 זכה במכרז להקמת מגדל המשרדים SBF , עבור חברת ההשקעות המקומית Bosera, עם סקיצה מוקדמת שלו מ- 1958. בשנה זו שהה בעיר שיקגו במסגרת לימודי המלגה שלו בארה"ב, שם קיבל השראה לתכנון גורד השחקים, שהיה מראה נדיר באירופה של התקופה.
 
 
המגדל שבנייתו תחל בסוף השנה, הוא המבנה הראשון של הוליין בסין, שיוקם בשכנות לבניין Stock Exchange מבית OMA של האדריכל ההולנדי רם קוהלס. העיר שנג`ן, במחוז גְוָאנְגְדונג שבדרום סין, נחשבת לאחד ממרכזי תעשיית ההיי טק הגדולים בעולם.
 
המגדל בן 42 הקומות, עתיד להתנשא לגובה של 200 מ`, בעמדה אסטרטגית במרקם האורבני של רובע העסקים שבעיר ובסמוך לבית העירייה ושדרות Shen Nan.שפת העיצוב הייחודית מחייה את האג`נדה הפוסט מודרנית של הוליין, היישר אל המאה ה-21 , עם מערכת הטרוגנית ורפטיטיבית של 2 אזורים עיקריים: אזור הקוביות המזוגגות (box levels) ואזור הגינות התלויות ((sky gardens. מוטיבים של עיצוב בר קיימא והחזרה אל הטבע, מגדירים את שפת העיצוב של המבנה.

 
סדרת קומות המחלקות לסירוגין בין האזור הפורמלי והאזור הא –פורמלי מציגות משחק בלתי צפוי בין אזור המשרדים ואזור המרפסות הפתוחות והירוקות; בין הסדר והאי סדר, בין גאומטריה מרובעת וטהורה, לחללי עבודה אלטרנטיביים, בעיצוב שמסיר את המחיצות בין חוץ לפנים ומציג עיצוב מרתק בן זמננו.www.hollein.com


.

 

 |  ראשי |  מפת אתר  |  הוספה למועדפים  | 
סיאם רהיטים-- www.siamdesign.co.il © כל הזכויות שמורות
סיאם
  בניית אתרים לעסקים   אינטרדיל